Santovci prvaci južne skupine Treće županijske nogometne lige

Prvaci 1Nakon 23 godine (posljednji put 1993./1994.) Santovci su opet postali prvaci, ove godine u južnoj skupini III. nogometne lige Bačko-kiškunske županije. Nedjeljnom pobjedom protiv Gare 3 : 1, u posljednjemu prvenstvenom kolu, Santovci su tek potvrdili prvo mjesto koje su osigurali već u pretposljednjem kolu u gostima kod Bikića (7 : 0), zahvaljujući većem broju pobjeda.

Domaćini su poveli već u 2. minuti zgoditkom najiskusnijeg igrača Zsolta Ivancsana, a vodstvo povećali zgoditkom Alexa Mészárosa u 28. i Norberta Bischoffa u 35. minuti, a gosti su u 90. minuti iz slobodnog udarca smanjili na 3 : 1. Prvenstvo su osvojili s 19 pobjeda, samo uz jedan neodlučeni rezultat i dva poraza, s ukupnih 58 bodova. Nisu dali najviše zgoditaka, ali su ostvarili najveću gol-razliku (92 – 16) s najmanje primljenih golova, s tri boda i dvije pobjede više od drugoplasirane momčadi Sziládi RFC iz Halaša (Kiskunhalas), te sedam bodova više od trećoplasirane Kunbaje. Uza sve to najbolji strijelac prvenstva, s 34 zgoditka, bio je Norbert Bischoff. Dodajmo da je u istoj skupini od naših naselja Bikić osvojio 5. mjesto (36 bodova), Gara 8. (23 – uz 8 oduzetih bodova), a Baškut 11. (8 bodova).

Nakon uručenja medalja i pehara, slavilo se do sitnih sati.

Premda su Santovci osvajanjem prvenstva izborili nastup u II. županijskoj ligi, za sada je još neizvjesno hoće li se odlučiti za odlazak u višu ligu jer je on uvjetovan pokretanjem omladinske momčadi.